(B2B), şirketlerin bu platformlarda faydalanmak nasıl diğer iş-to-Business merak ediyorsunuz?

LinkedIn ve Twitter B2B sosyal medya pazarlama sınırlamak için bir neden yok.

Bu makalede, edeceğiz iş için Snapchat ve Instagram kullanabileceğiniz dört yollar keşfedeceksiniz .

 

B2B için Snapchat ve Instagram kullanmak için dört yol keşfedin.

# 1: Yeni Talent çekin

Işgücü şimdi Millennials ile genç oluyor büyük nesil ABD işgücü beste. Snapchat, son zamanlarda video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Twitter aştı günlük kullanıcılar, gençler ve 20-somethings ile oldukça popüler olduğunu ve aşırı-30 kalabalık ile popülaritesi artıyor.

O demografik çekmek için arıyorsanız, pazarlama stratejisi haline Snapchat birleşmeyle düşünün.

Business-to-tüketici (B2C) markalar süredir uygulamasını kullanarak olsa da, birçok B2B markalar daha dikkatli olmuştur. Ancak, gibi bazı şirketler Hubspot özellikle şirketin kültürünü ve değerlerini paylaşan bir yolu olarak, Snapchat benimsiyor.

Için iş almak Snapchat başladı , düzenli olarak içerik yayınlamak için yerinde bir planı var .

Içerik çeşitli paylaş tüm şirket üzerinden çalışanların özelliği ve fotoğraf, video ve çizimleri de dahil olmak üzere izlenebilir bağlantıları olan enstantane izleyin satış kariyer hakkında bir blog yazısı yol açar aşağıdaki biri gibi.

HubSpot Snapchat

HubSpot kendi iş geliştirme temsilcilerinin iki vurgulayarak.

Ayrıca etmek ölçümü için bir plan olması gerekir gibi görünmelidir ne başarı tanımlar .Snapchat Analytics özellikleri çok sınırlı ama yine de bu tür tüm Snapchat hikayesini izlemek kaç kişi olarak görüş ve tutma, göz kulak olabilir.

# 2: Yarışmalarda Görünürlüğü oluşturun

Geofilters içinde Snapchat ifadesiyle , “iletişim özel bindirmeleri vardır ‘nerede ve ne zaman’ eğlenceli bir şekilde bir Snap.” Onlar için yerel sanatçılar tarafından oluşturulabilirbir şehir ya da işaretini vurgulamak ya da bir marka tarafından satın alınan bir olayı desteklemek .

Bir ana bilgisayar veya bir katılımcının olsanız, markalı kullanarak yararları etkinliklerde geofilters Snapchat iki kat vardır. İlk olarak, onlar ve onlar gerçek zamanlı olarak ne yaptığınızı onların takipçileri göstermek için misafirler için benzersiz bir yol sunarak katılımcı katılımı teşvik ediyoruz. İkinci olarak, başkalarının küratörlüğünü Snapchat hikayeleri dahil edilerek markanızın bilinirliğini artırmak.

DocuSign etkinliklerde varlıklarını tanıtmak için Snapchat kullanır. Dreamforce konferans sırasında paylaşılan şirketin ilk ek, Snapchat San Francisco küratörlüğü ekibi tarafından yakalandı ve etkileyici aldı gecede 20.000 görüşlerini .

Snapchat hala yeni bir ağ olduğu için, birçok kullanıcı iş orada uygulamayı kullanmak bile etkin olduğunu bilmiyor, bu nedenle önemli bir en iyi uygulama olan diğer ağlarda çapraz tanıtımını Snapchat geofilter .

DocuSign Snapchat geofilter

DocuSign özel bir geofilter kullanmak için kendi Momentum’16 olay katılımcılara teşvik etti.

Örneğin, DocuSign onların Momentum’16 olayı teşvik etmek üzere tasarlanmış Snapchat geofilter bir ekran aldı ve daha sonra Twitter yayınlanmıştır.

# 3: Boost Marka Farkındalığı

Bu Instagram kendi sınırlamaları vardır doğrudur. Örneğin, yalnızca profilinizde bir tıklanabilir bağlantısını paylaşabilirsiniz. Instagram sitenize trafik önemli miktarda sürücü veya blogunuza Mesajları teşvik olmayabilir süre Fakat, kanal için büyük bir potansiyele sahip bir görsel bir hikaye oluşturarak şirket insancıllaştırmak markanız için tanınabilir bir temas noktası etrafında.

Şunları yapabilirsiniz marka kişiliği ya da maskot renkli fotoğrafları kullanmak için tatil gözlemlemek , kilometre taşlarını işaretlemek , hatta yeni özellik sürümleri paylaşmak gibi, MailChimp Aşağıdaki resimde yok.

MailChimp maskot

Freddie bir Instagram fotoğraf MailChimp maskotu.

# 4: Vitrin Müşteri Başarı Öyküleri

Ne fiziksel bir ürün veya bir fotojenik ofis yoksa? Belki de kendi fotoğraf çekmek için zaman ya da beceri eksikliği. Endişe etmeyin. Sen küratörlüğünü içerikten tamamen güzel, yapışkan Instagram beslemesi yaratabilir.

Bu taktik ile, müşteri iyi niyet kurmak ürününüzü tanıtmak ve tüm fotoğrafları oluşturmak için bir fotoğrafçı ya da sosyal medya yöneticisi ödemek zorunda kalmadan, Instagram topluluğu meşgul olabilir.

Olun için paylaşmak her görüntü hem görsel hem kendi (Instagram için bir zorunluluk) ve bir fırsat çekici emin ürününüz için kullanım durumları vurgulamak .

Squarespace  öncelikle olacak müşterilerden görüntüleri vitrin ve eylem çağrısı içerendaha görmek için kendi biyo bağlantıyı tıklayın.

Squarespace instagram

Squarespace en Instagram besleme göz alıcı müşteri fotoğraf doludur.

kendi biyo bağlantı sonra paylaşılan her bir müşteri siteye oradan bağlantıları olan bir özel Instagram açılış sayfasına yönlendiriyor.

Squarespace açılış sayfası

Squarespace en Instagram fotoğrafları her zaman biyo bağlantıyı tıklayın ve daha fazla bilgi edinmek için CTA bulunur.

Son düşünceler

Olarak çıkıyor, B2B şirketleri bu popüler ağlardan kazanmak için bol ve daha gemide atlıyorlar. Aslında, bir son anket b2bs hala LinkedIn’e seçmek daha olasıdır iken,% 53 Instagram artık aktif olduğunu gördük.

Keith Kakadia ifadesiyle Sociallyin , birçok B2B şirketler için hedef kendi iş eğlenceli görünüyor yapmaktır. “Onlar kendi şirket kültürünü canlandıracak sosyal medyayı kullanıyorlar. Instagram “. Bunu yapmanın kolay bir yoludur diğer şirketler benzer nedenlerle Snapchat ve Pinterest benimsiyor.

As Gary Vaynerchuk , koyar bir B2B şirketi konum olsa da, gerçekten başka bir iş için pazarlama değiliz unutmayın, ama bu iş arkasında (insan) karar vericiye “Her B ardında C.” dedi.

Bu karar vericilerin Instagram ya da Snapchat üzerinde asılı halinde, bu gelişmekte olan ağların iyi zaman ayırmaya değer olabilir. Eğer ulaşmak istediğiniz kime ulaşmak ve istediğinizi içine bazı düşünce koyarak, sizin B2B şirket için doğru bir yaklaşım ve ağlar belirleyebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun? Bu örnekler Instagram ya da Snapchat işinizi koymak için teşvik musunuz? Hangi ile başlayacak? Aşağıdaki yorumlar düşüncelerinizi paylaşın.