İstanbul genelinde elektrik kesintisi yaşanıyor.Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) ile Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) yetkilileri, saat 13.43 itibarıyla yaşanan kesintinin kendileriyle bir ilgisinin bulunmadığını, konuyla ilgili Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin (TEİAŞ) çalışmaları sürdürdüğünü kaydetti.

Bu arada, BEDAŞ Sistem Koordinasyon Müdürü Rana Yalçın, TEİAŞ’tan aldığı bilgiye göre, kentin Avrupa ile Anadolu yakasını birleştiren 380 kilovatlık enerji nakil hattında frekans kayması oluştuğunu ve sorunun giderilmeye çalışıldığını söyledi.

Öte yandan, elektrik kesintisi nedeniyle metro ve tramvay seferleri de yapılamıyor.

ARIZANIN SEBEBİ BURSA’DAKİ DOĞALGAZ ELEKTRİK SANTRALİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Tekirdağ, Kırlareli ve Edirne’de yaşanan elektrik kesintisi, Bursa’daki doğalgaz elektrik santralinde meydana gelen arızanın sebep olduğu sistem çöküntüsünden kaynaklandı.

TEİAŞ yaptığı açıklamada, ‘Bursa’daki santralden Adapazarı’na giden gerilim trafosu patladı.‘ açıklamasında bulundu. TEİAŞ’tan yapılan açıklamada saat 14.15;den itibaren peyderpey sistemin toparlanmaya başlandığı saat 16.15 itibarıyla sistemin yüzde 80’lik bölümüne elektrik verildiği bildirildi.

 

kaynak:ensonhaber.com

Marmara bölgesinde 1 saatlik elektrik kesintisi, nedeni
Etiketlendi:                         

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.