Haber: Özgürlük Anıtı'ndan Büyük Steve Jobs Heykeli Geliyor

 

Emre Çetinkaya – – Teknoloji devi Apple’ın kurucu isimlerinden ve dünyanın en önemli teknoloji mucitlerinden biri olarak kabul edilen Steve Jobs’un dünyada milyonlarca hayranı bulunuyor. Ölümünün ardından Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de açılan 2 metre uzunluğundaki Steve Jobs heykeli bunu bir kanıtı. Ancak bu sefer Steve Jobshayranları işleri biraz büyütüyor.

Indiegogo isimli projeler için bütçe toplama sitesinde geçtiğimiz günlerde “Let’s build a statue of Steve Jobs!” isimli bir kampanya başladı. Hadi Steve Jobs heykeli inşa et anlamına gelen bu kampanyada Steve Jobs hayranları toplanan bağışla orantılı olarak bir Steve Jobs heykeli inşa etmeyi planlıyorlar. Tabii kampanyanın kurucuları bu heykelin Özgürlük Anıtı’ndan bile büyük olmasını umuyorlar.

Dünyanın herhangi bir yerine yapılacağı söylenen bu heykel için bağış yapanlar iseSteve Jobs ile alakalı hediyeler kazanacak. Mesela 35 dolar bağış yaptıysanız Steve Jobs çıkarması ya da 50 dolar bağış yaptıysanız Steve Jobs tişörtü gibi. Bunun yanında adınızı heykelin üzerine yazdırarak ölümsüzleştirme imkanınız da bulunuyor. Ancak bunun için 999 dolarlık bir bağış yapmalısınız.

Kampanya’nın kurucuları 50 bin doların normal boyutlarda bir Steve Jobs heykeli yapmaya yeterli olacağını söylüyorlar. Şu an için henüz 480 dolar bağış alan kampanyanın başarılı olup olamayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Buradan kampanyanın Indiegogo sayfasına ulaşabilirsiniz.

Özgürlük Anıtı’ndan Büyük Steve Jobs Heykeli Geliyor
Etiketlendi:                                                                             

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.