Capcom yeni yaptığı bir duyuruda Resident Evil: Operation Racoon City’nin Kanadalı firma Slant Six Games tarafından hazırlandığını ve kış mevsiminde PS3, Xbox 360 ve PC için çıkacağını duyurdu.

Ayrıca oyun hakkında bilgi verilen açıklamaya göre yeni oyunda Umbrella Security Services üyesi olarak oynayacağız. Oyunu dilersek tek başımıza dilersek dört kişilik co-op modunda oynayacağız.

 


Yeni oyunun hikayesi ise şöyle; USS’in verdiği emir ile T-Virüs salgının tüm delilleri yok edilip, bütün sağ kalanlar öldürülmek istenmektedir. Amerikan hükümeti kendi güçlerini göndererek Umbrealla’nın eylemlerini açığa çıkartmaya ve salgının neden yayıldığını anlamaya çalışmaktadır.

Oyunda ikonik Racoon City mekanlarının yanında Leon Kennedy gibi eski karakterler de mevcut olacak.

Resident Evil 2 ve Resident Evil 3’teki yaşadıklarınızı bir de Umbrella tarafından yaşayan serinin hayranları hikayeyi yeniden yazma şansına sahip olacaklar.

Capcom oyun hakkında çok detay vermezken neoGAF’ta oyunun Game Reactor dergisindeki üç kapak resmi ve OXM’in son kapağı yayımlandı. Oyunu logosu da haber içinde gördüğünüz resim.

Capcom dağıtımcılığını üstlendiği, Resident Evil: Operation Raccoon City’nin Amerika çıkış tarihini açıkladı.Xbox 360 ve PS3 için 20 Mart 2012’de çıkacağı bildirilen oyunun PC ve Avrupa içinse çıkış tarihi açıklanmadı.

Slant Six Games tarafından geliştirilen oyunda Umbrella Security Service askeri olarak zombileri yok etmeye ve aynı zamanda Resident Evil’in ikon karakterlerinide kontrol etmeye çalışacağız.

Resident Evil: Operation Raccoon City çıkış tarihi ve detaylı bilgi
Etiketlendi:                                                                             

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.